הרשמה לניוזלטר

״אני לא יכולה לעשות את זה. למה הכנסתי את עצמי. זה לא יצליח”. בכל פעם שאני…

ענת אילון | 6 בינואר 2017 | דעות | 3 דק׳

פחדים, תשוקות ומה שביניהם

״אני לא יכולה לעשות את זה. למה הכנסתי את עצמי. זה לא יצליח”. בכל פעם שאני לקראת משהו חדש, שונה, מאתגר, משהו שאני רוצה וחולמת אותו, ורגע לפני שהוא קורה, כל הספקות והחששות והפחדים צצים להם, ואיתם גם עולים כל מיני משפטים מן העבר של “את לא יכולה, זה לא בשבילך, מה יגידו, עזבי, לא כדאי”.

אבל מה אם מדובר בסך הכול בפחד הגיוני, רק לא באמת אמיתי? ומה אם הפחדים האלו הם בעצם “הפרפרים בבטן”, אלו שמצביעים על ההתרגשות והציפיה. כשחושבים על זה, ככה אנחנו מרגישים בהתאהבות. הבטן כואבת, לא ישנים, כל הזמן חושבים על מה יהיה ואיך יהיה, ומה הוא/היא תגיד ומה אחרים יחשבו ואולי זה לא יצליח.

אם זה כך, אולי הפחד הזה הוא בעצם סמן לתשוקה שלנו למשהו שאנחנו רוצים לעשות/להשיג. ואם אנחנו מכירים בתשוקה הזאת, בהתאהבות הזאת, אנחנו כנראה נמצאים במקום הנכון לנו, עם האדם הנכון לנו, שזה בעצם אנחנו.

אולי הפחד הזה הוא בעצם המדד שלנו לכך שאנחנו בדרך הנכונה להגשמת החלום?

המציאות של לא לדעת מה יהיה ואם אצליח או אכשל, נעלה אותי בעבר בעולם של חוסר ודאות מפחיד ומשתק. למרות זאת מצאתי את הדרך להתיידד אתו, להבין אותו, לנהל אותו. במקום לעמוד במקום משותקת, אני בוחרת להסתכל עליו אחרת. בוחרת לתת לעצמי לרגע אחד להתאהב, לחיות בתוך התשוקה הזאת, הכאוס והבלגן. בקיצור – אני מחליטה מה צריך לעשות ופשוט עושה. כולנו יכולים, כשחושבים על זה.

“לפני שחלומך מתגשם נשמת העולם בוחנת כל מה שלמדת לאורך הדרך. היא עושה זאת לא מתוך רשעות אלא כדי שתוכל, יחד עם החלום, להתנסות גם בהתמודדות ובניצחון. זה הרגע שרוב האנשים נכנעים” (פאולו קואליו, האלכימאי).

אני בוחרת להקיף את עצמי במורי דרך, באנשים מעוררי השראה, בכאלה ששותפים לרעיון ולדרך. לומדת כל הזמן, מדייקת את המטרות, משרטטת את הדרך להצלחה. כשזה קורה, נפתחות אפשרויות חדשות, הזדמנויות חדשות, בדיוק כמו שקרה לי במהלך ההיכרות שלי עם אפוק טיימס ומה שהביא אותי להצטרף לקהילת מרחיבי הדעת.

באוקטובר שנה שעברה יצאתי ביום ההולדת בפעם הראשונה אחרי חודש שלם שהייתי בבית משותקת ברגליים וביד בגלל התקף נוסף של טרשת נפוצה. ירדתי את 67 המדרגות בבניין ללא מעלית בו אני גרה עם מקל פרחוני והבטחתי לעצמי שאני לא פוחדת יותר, שאני לא מתנצלת יותר, ושאני עושה כל מה שאני רוצה בלי לחשוב על מה יגידו ומה יחשבו עלי. ואם אטעה, אז אתקן. ובעיקר, אעשה את כל מה שלא עשיתי מעולם או חשבתי שלא אוכל לעשות או שלא יהיה לי נעים.

בספטמבר השנה, במסגרת אירועי אפוק טיימס הרציתי בבית האופרה בתל אביב ורקדתי טנגו מול 1,000 איש. זו הייתה הפעם הראשונה שרקדתי. זה גם היה ריקוד הטנגו הראשון שלי, וגם הריקוד הראשון מול קהל. הזדמנויות חדשות נפתחות כשאנחנו מעזים וככה נולדה לה עוד הרצאה ובמסגרת פסטיבל ריקודים לטיניים בים המלח, אשתתף בתחרויות בארבעה ריקודים. חודש נובמבר הולך להיות שמח.

ושוב הם חוזרים, משפטי הפחד “אני לא יכולה לעשות את זה. למה הכנסתי את עצמי. זה לא יצליח”. ושוב אני מזכירה לעצמי שהם פה כדי לשמור עלי לא לברוח מהתשוקה הזאת, מההתאהבות הזאת בעוד רגעי אושר של הגשמת חלום.

“החלטה היא רק התחלה. כשמישהו מקבל החלטה הוא בעצם קופץ לתוך זרם חזק שיישא אותו למקומות שכלל לא חלם עליהם בשעה שהחליט” )פאולו קואליו, האלכימאי.(


טור “קהילה כותבת” נכתב בכל חודש על ידי אחד מחברי הקהילה של אפוק טיימס.

אם גם אתם רוצים להיות חלק מקהילת מרחיבי הדעת של אפוק טיימס, קהילה איכותית ואקסקלוסיבית שנהנית מהעשרה אינטלקטואלית ומתוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה:

לחצו כאן לפרטים ולהצטרפות לקהילת מרחיבי הדעת

* ההצטרפות לקהילה כרוכה בתשלום

שתפו את הכתבה:

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
הגולאג הדיגיטלי של גוגל

דינה גורדון

מייקל רקטנוואלד (Rectenwald) הורחק לסמסטר שלם ממשרתו כפרופסור בפקולטה למדעי הרוח והחברה באוניברסיטת ניו יורק. הסיבה להרחקה הייתה...

הסובלנות החדשה

איל לוינטר

גידי היה נחוש לכסח את הדשא שגדל בחצר. בסוף השבוע הוא הוציא את מכסחת הדשא והתחיל בעבודה, כשלפתע הבחין בשכן מנופף לשלום. "כשתסיים אצלך יש לי בשבילך...

הכוח המסתורי שאומר לכם איך לחשוב ומה לומר

איל לוינטר

בתחילת פברואר, כאשר עלה החשש כי מגפת הקורונה עלולה להגיע לאיטליה, הועלתה האפשרות להכניס לבידוד סינים שהגיעו...

דברים שלמדתי מנפילה

דינה גורדון

קלייר נלסון (בת 35) האמינה שטיול ממושך בשלווה של המדבר יעזור לה לעשות סדר במחשבות שהתרוצצו בראשה, ובבלגן של חייה. כלפי חוץ החיים...

כיצד לגרום לאנשים לשנות את דעותיהם?

מאיה מזרחי

כולנו יודעים כמה קשה לשנות את דעותיו הפוליטיות של מישהו. כמעט כל אחד מאיתנו נקלע בחייו לוויכוח פוליטי, סוער...

“להערכתי יתרחש עימות גלובלי ב-2020, וצה”ל ייכנס קרקעית לעומק סוריה”

איל לוינטר

פרופ' דוד פסיג הוא חוקר עתידים המתמחה בחיזוי מגמות...

“בין 90 ל-95 אחוז מהדיווחים בתקשורת מוטים על ידי נרטיבים”

יאן יקיאלק

ברומן הדיסטופי של ג'ורג' אורוול, 1984, הגיבור האומלל וינסטון סמית' עובד...

נקודה למחשבה: תפסיקו “להיכנס לנעליים” של העובדים

דינה גורדון, איל לוינטר

כאשר מנהלים או מנהיגים רוצים לדעת מה העובדים שלהם, הלקוחות או המתחרים חושבים, או כיצד הם...

שתפו: