הרשמה לניוזלטר

מה הקשר בין טכנולוגיה שצפויה לחולל מהפכה שלא נראתה כמותה מאז גילוי הרנטגן, לבין חיי אלמוות, ננו-רובוטים ופתרון בעיית הזיהומים בבתי החולים?

צוות מגזין אפוק | 22 בפברואר 2016 | מדע וטכנולוגיה | 2 דק׳

המהפכה הבאה בעולם הרפואה

כשהתגלו קרני הרנטגן בסוף המאה ה-19 הם שינו את המדע; כשהגיעו בדיקות האולטרהסאונד בשנות ה-50 הם חוללו מהפכה; כעת מגיע תורו של הדבר הבא: TeraWorld & TeraMedical – טכנולוגיה חדשה שצפויה לחולל בקרוב מהפכה נוספת בעולם הרפואה.

באירוע MED for a changeערב גאלה יוקרתי עם הרצאות מרתקות בסגנון TED שיערוך מגזיןאפוק טיימס“, ידבר אורן שדיב, מנכל “נובהטרנס” על הטכנולוגיה החדשה, וכיצד היא עומדת לשנות היבטים רבים ברפואה ובמדע.

האירוע, שיערך לבכירי הקהילה הרפואית בישראל, יעמיק בפריצות דרך ושינויים מרחיקי לכת בבריאות וברפואה, לצד נקודה אחת חשובה: מקומו של האדם בתוך הקדמה הטכנולוגית והמדע.

כפי שהמלך גלגמש צלל למעמקי הים בניסיון למצוא את הצמח שמבטיח חיי נצח, והאלכימאים בימי הביניים חיפשו את אבן החכמים שתבטיח להם חיים ללא מוות – ממשיכים גם היום מדענים, חוקרי מוח ורופאים לנסות לפצח את סוד החיים העתיק.

ד”ר מיכל חמו לוטם, סגנית נשיא לחדשנות במרכז הרפואי שיבא, תצלול לפריצות הדרך האחרונות בטכנולוגיה, לננו רובוטים, תאי גזע וממשקי אדם מכונה, ותתהה: האם הם באמת יעזרו לנו להשיג בסופו של דבר הארכת חיים, אותה כמיהה עתיקה.

דר עידו בצלת שנודע בשל פיתוח הננו-רובוטים שיוכלו לרפא סרטן על ידי חיסול ממוקד של תאים סרטניים, יספר על המעבדה הבלתי שגרתית שלו שבה חוקרים גם ארכיטקטורה, עיצוב חומרים באמצעות גלי קול, וגם עושים מוסיקה.

פרופ’ איתן פרידמן, מנהל היחידה לאונקו-גנטיקה בשיבא, ידבר על המחקרים האחרונים בגילוי הנטייה המורשת לפתח סרטן; פרופפיני הלפרן, מנהל חדר המיון באיכילוב, יספר איך מתמודדים מולדר גוגלבחדר המיון, ויכניס אותנו להתלבטויות הקשות שעומדות בפניו מדי יום.

פרופ׳ יעקב (ג׳יי) לביא

פרופ׳ יעקב (ג׳יי) לביא

פרופ’ יעקב (ג’יי) לביא, מנהל היחידה להשתלות לב בשיבא, ידבר על הפער הבלתי נתפס בין שבועת הרופא לאכזריות קיצונית המנצלת את חידושי הטכנולוגיה לצרכיה. פרופלביא מכהן בוועד המנהל של DAFOH, ארגון רופאים ביןלאומי נגד קצירת איברים בכפייה, המועמד לפרס נובל לשנת 2016.

מי שתנסה לפתור על הבמה את בעיית הזיהומים בבתי החולים היא האלופה במיל. אורנה ברביבאי, מנכלית הקרן למיזמים לאומיים. חזונה של ברביבאי הוא להפוך את הצוותים הרפואיים בבתי החולים למנהיגים הבאים. היא גם תסביר איך היא לוקחת רעיונות וכלים מעולם העסקים ומשלבת אותם בעולם הרפואה.

הרצאה מרתקת נוספת תהיה של שי ראשוני, שרץ מרתונים, היה איש ברזל וניהל עסקי ספורט, עד שנחתה עליו הבשורה הקשה: הוא עומד להפוך למשותק, ואז לאילם ואחר כך יפסיק לנשום וימות. אבל בשורת האיוב דווקא העירה אותו לחיים. היום הוא מנהל עמותה שמנסה למצוא תרופה למחלת ה-ALS, ומפתח מכשיר מהפכני שיאפשר בפעם הראשונה לחולים במצבו לדבר בכל מצב.

האירוע מיועד לאנשים שרוצים להיות חלק מהשינוי,
שחשוב להם להיות מעודכנים ופורצי דרך בתחומם,
לאנשים שמבינים את הערך שיש בללמוד מאחרים.


הנחה למקדימים להירשם
במקום 647 ש”ח לכרטיס, רק 325 ש”ח

[box type=”shadow” ]

קוד הנחה לקוראי אפוק טיימס: EPOCH – שריינו את מקומכם[/box]

שתפו את הכתבה:

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
מדוע יש רוע בעולם?

חיים נבון

בשנת 1945 חפרו שני אחים מצרים ליד העיר נאג' חמאדי (שבמצרים), כדי למצוא דשן לשדה שלהם. הם מצאו אוסף עתיק של פפירוסים מהמאות השנייה והשלישית לספירה...

המהפכה הצרפתית אינה סיבה למסיבה

חיים נבון

בשנת 1971 נפגש הנרי קיסינג'ר בחשאי עם ראש ממשלת סין הקומוניסטית דאז, ג'ו אן לאי. מספרים שבאותה פגישה שאל...

ההיסטוריה האבודה של הליברליזם

איל לוינטר

"אני מתכוון להקים ממשלת אחדות רחבה וליברלית", אמר בני גנץ לאחר הבחירות לכנסת ה-22[1]. "רק ישראל ביתנו תשמור על ישראל ליברלית", קובעת...

הכוח המסתורי שאומר לכם איך לחשוב ומה לומר

איל לוינטר

בתחילת פברואר, כאשר עלה החשש כי מגפת הקורונה עלולה להגיע לאיטליה, הועלתה האפשרות להכניס לבידוד סינים שהגיעו...

השורשים המפתיעים של הקומוניזם

כריס צ'אפל, צוות אפוק

פרק א' - איך הכול התחיל כבר 11 שנה שהעיתונאי ג'ושוע פיליפ חוקר את מקורות הקומוניזם וההשפעות שלו במערב, ובכל פעם הוא מגיע לגילויים...

הקשר בין ריסון מיני להתפתחות החברה

רקפת תבור

בשנות ה-20 וה-30 של המאה הקודמת, בתקופה שבה זיגמונד פרויד עורר דיון בעולם הפסיכולוגיה לגבי השלכותיו המכריעות...

מהפכת האילומינטי

רקפת תבור

לשכות "הבונים החופשיים" היו נפוצות מאוד במערב אירופה במאה ה-18. תחת שם הגג של "אגודות סתרים", נערכו מפגשים חברתיים שבהם שוחחו על עניינים שברומו של...

עלייתו של הצ׳יגונג ששינה את סין

דינה גורדון

שלוש שנים לאחר סיום מהפכת התרבות בסין, החלה להתפתח מהפכה נוספת שאיש לא צפה. ב-11 במארס 1979 פורסם ביומון הסיני "סיצ'ואן דיילי" מאמר...

שתפו: