הרשמה לניוזלטר

בנו של גנרל בסין הואשם בהשתתפות באונס קבוצתי, פרשה שזכתה לסיקור תקשורתי נרחב. פרשנים מאמינים שהתקשורת…

רונה רואי | 17 במרץ 2013 | גיאו-פוליטיקה | 2 דק׳

אישום באונס קבוצתי מצטייר כמסר מהדרג העליון

בנו של גנרל בסין הואשם בהשתתפות באונס קבוצתי, פרשה שזכתה לסיקור תקשורתי נרחב. פרשנים מאמינים שהתקשורת לא הייתה מעזה לפרסם את האירוע האחרון בצורה כה נרחבת, מבלי שקיבלה הוראות מלמעלה. לדעת אנליסטים מרמז הדבר על כוונתו של מנהיג המפלגה החדש שי ג’ין-פינג לערוך טיהור בקרב החבורה שהייתה קשורה לבו שי-לאי שהודח משורות המפלגה, ה”נסיכון” שאף הוא צאצא לדור של בכירי המפלגה.

לי טיאן-יי, בן 17, הוא בנו של לי שואנג-ג’יאנג, שרכש פופולאריות בציבור כזמר צבאי וזכה לכינוי “מלך השירים האדומים”.

על פי התקשורת הסינית, לי טיאן-יי וארבעה צעירים אחרים יצאו לשתות עם אישה בבר בבייג’ינג ב-17 בפברואר. מהבר הם הלכו למלון ושם אנסו את האישה, שלאחר מכן התקשרה למשטרה. בעקבות התלונה נעצרו כל חמשת הגברים.

וואנג פנג, עורך בעיתון מורנינג פוסט היוצא לאור בהונג-קונג, היה בין הראשונים לפרסם את הידיעה ב-Weibo,  אתר מיקרובלוגים בסין. באותו ערב, שין-חואה, עיתון שבשליטת המפלגה הקומוניסטית ומספר כלי תקשורת נוספים בסין דיווחו אף הם על המקרה.

למחרת הצטרפו עוד כלי תקשורת, והפעם עם כותרות סנסציוניות כדי למשוך תשומת לב. הפרשן לעניינים פוליטיים ג’ואו שיאו-הואי אמר שסגנון כתיבה אכזרי זה משמש להכתמת תדמיתו ה”חיובית” של לי שואנג-ג’יאנג בעיני הציבור על ידי הצגתו כבכיר מושחת שקלקל את בנו על ידי פינוק יתר.

לדעתו של ג’ואו הכוונה האמיתית של הכיסוי התקשורתי הייתה להטיל דופי במבצע השמאלני-קיצוני שניהל בו שי-לאי בזמנו, “לשיר שירים אדומים”, ולהזהיר את תומכיו, ובכללם חבר הפוליטבירו לשעבר זנג צ’ינג-הונג וראש מערכת הביטחון לשעבר ג’ואו יונג-קאנג. ג’ואו אומר שאין ספק ששי ג’ין-פינג הוא זה שעמד מאחורי הדרך בה נוהל האירוע.

ג’ואו טוען שמאז הקונגרס ה-18 בנובמבר, שי ג’ין-פינג מנסה להחליש את הפלג במפלגה הקשור למנהיג הקודם ג’יאנג דזה-מין. הוא עושה את זה על ידי חיזוק השליטה במערכת המשפטית-פוליטית, דיבור אודות חוקה, ורמיזות לסיום המערכת הנוכחית של חינוך מחדש במסגרת עבודת כפייה.

“ובינתיים, סיעתו של ג’יאנג הופכת את המים לביצה”, אמר ג’ואו. בו שי-לאי פתח בשביתת רעב בכלאו וסירב לשתף פעולה עם חוקריו, וחברי סיעתו הפיצו במכוון מידע שלילי על המנהיגים הו ג’ין-טאו, וון ג’יא-באו, שי ג’ין-פינג, ולי קה-צ’יאנג. כל אלו מצביעים על כך שהמאבק בדרגים הפוליטיים הגבוהים לא נגמר עם סיום הקונגרס ה-18 אלא ממשיך להתגלגל, אמר ג’ואו.

שתפו את הכתבה:

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
אמנות הטיעון וההטעיה

איל לוינטר

באמצע אוגוסט האחרון טען בפייסבוק איש עסקים סיני המתגורר בישראל כי "קוביד 19 לא הגיע במקור מסין. הממשלה הסינית אמנם הייתה זו...

תחקיר: משולש הכוחות טראמפ–FBI–רוסיה

ג’ף קרלסון

ב-31 ביולי 2016 פתח האף-בי-איי בחקירה שכונתה "הוריקן אש צולבת" (Crossfire Hurricane). מטרת החקירה הייתה לבדוק האם אנשים...

עליית התנועה נגד הפלות

מאיה מזרחי

עברו 46 שנה מאז פסקי הדין המפורסמים של בית המשפט העליון בארה"ב שקבעו כי כל 50 המדינות בארה"ב צריכות לעגן את ההפלה המלאכותית בחוק,...

כיצד נחשף העצב הרגיש של דיקטטור צפון קוריאה?

מאיה מזרחי

בינואר 2019 עמד הסופר דאג ויד בכניסה לבית הלבן, כפי שעשה פעמים רבות בעבר. בניגוד לביקוריו הקודמים, באותו יום...

החוליה האבודה בפירמידת הצרכים של מאסלו

יערה ארגוב

הגשמה עצמית – הצורך העליון בפירמידת הצרכים של ד"ר אברהם מאסלו – הפכה לפסגת השאיפות של מקום העבודה המודרני,...

מה עומד מאחורי הניסיון למנוע הפרדה מגדרית בקמפוסים החרדיים

נעמה זרביב

מזה כשנתיים אני מנסה להשמיע קול אחר במרחב הציבורי. קול שאינו משווה...

תחקיר: המוח הקומוניסטי שמניע את האסלאם הקיצוני

איל לוינטר

מאז קום המדינה נשמנו בישראל טרור. עיקרו הורגש החל משנות ה-60 כשערפאת שלח מחבלים מתאבדים...

“אוקראינה היא הצגה צדדית, האירוע המרכזי הוא המלחמה הכלכלית במשטר האיראני ובמפלגה הקומוניסטית הסינית”

סימון גאו

שתפו: