הרשמה לניוזלטר

לאחר שהשתחררו ממחנות לעבודה בכפייה דרשו שני האחים פיצויים מפקידי ממשל בסין. אחד הפקידים ביקש מהם סליחה ומחילה

צוות מגזין אפוק | 5 בנובמבר 2012 | גיאו-פוליטיקה | 3 דק׳

סין: פקיד ממשל מבקש את מחילתם של שני אחים מתרגלי פאלון גונג

שני בניו של פקיד רם דרג במפלגה הקומוניסטית הסינית, שעונו מפני שהם מתרגלים את השיטה הרוחנית פאלון גונג, דרשו מהמענים שלהם לתקן את המעוות. אחד הפקידים הגיב במכתב ששלח למהדורה הסינית של האפוק טיימס בו הוא מבקש את מחילתם של האחים. שמותיהם של האחים ושל הפקיד שהתחרט על מעשיו שמורים במערכת למען ביטחונם.

שני האחים נעצרו לפני מספר שנים בשל אמונתם, ונשלחו ל”מחנות לחינוך מחדש באמצעות עבודה בכפייה”. אחד מהם נחקר ברציפות במשך 15 ימים שבמהלכם הוא איבד את הכרתו לפחות ארבע פעמים.

על פי דיווח אתר הפאלון גונג Minghui.org, שני האחים ביקשו פיצוי כספי גבוה על היחס האכזרי כלפיהם בתקופת מעצרם וגם דרשו את התנצלותם הפומבית של הפקידים המקומיים של משרד 610, גוף שהוקם על ידי המפלגה הקומוניסטית הסינית כדי לחסל את הפאלון גונג.

האחים הזהירו את פקידי המשטרה הבכירים באזור מגוריהם, את בכירי משרד 610 המקומי, ואת המזכיר המקומי של המפלגה הקומוניסטית, שאם הם לא יפוצו כספית על ההתעללות שעברו, הם יפרסמו באינטרנט ראיות לשחיתות הפקידים המקומיים, שאותן הצליחו להשיג. הם גם יעבירו את הראיות למנהיגים מרכזיים של המפלגה ולוועדה המרכזית לפיקוח על המשמעת, כדי שאותם פקידים ייעצרו וייחקרו.

האחים גם דרשו שאנשי משרד 610 ונציגים מקומיים של הוועדה לענייני פוליטיקה וחוק, שהיא הגוף האחראי בסין על המשטרה, בתי המשפט וכוחות ביטחון הפנים, ימסרו סרטוני וידאו המתעדים את חקירתם.

המשטר הסיני החל לרדוף את מתרגלי הפאלון גונג בשנת 1999 לאחר שג’יאנג דזה-מין, יו”ר המק”ס באותם ימים, חשש כי הפצתם הנרחבת של עקרונותיה המוסריים המסורתיים של השיטה מאיימים על שלטון המפלגה הקומוניסטית בסין. פאלון גונג הוא סוג של תרגול צ’י-גונג, פעילות גופנית פופולרית בסין, שהתפשט במהירות ברחבי המדינה ומבוסס על העקרונות אמת, חמלה וסובלנות. גם כיום מתרגלי הפאלון גונג נעצרים בסין באופן שוטף, מעונים ונרצחים בשל אמונתם.

ההתנצלות

בעקבות כך, נשלח ל”אפוק טיימס” מכתב ההתנצלות. המכתב נשלח על ידי פקיד בוועדה המקומית לענייני פוליטיקה וחוק שלקח חלק בהתעללות בשני האחים. הפקיד ביקש מקרוב משפחתו לכתוב מכתב בשמו, בו הוא ביקש את מחילתם של שני האחים.

פאלון גונג

חלק מהעינויים והרדיפה אותם עוברים מתרגלי הפאלון גונג בסין – צילום: Epoch Times Archive

קרוב המשפחה, שהצליח להוכיח לאפוק טיימס את אמינותו של המכתב, בקש מהעיתון לפרסם אותו. העיתון נמנע מפרסום שמו ומקום מגוריו של הפקיד.

פקיד הממשל הביע במכתב חרטה ואף סיפר על מצב חוסר האונים בו הוא נתון. “המפלגה הקומוניסטית חסרת היגיון, אם לא אקשיב לפקידים הממונים עלי אני עלול לאבד את מקום עבודתי. אם כן אקשיב להם, כנראה שבסופו של דבר אגיע לכלא, ואני לא יכול להתערב במה שדרגים גבוהים יותר עושים, כי אז הם אולי אפילו ינסו להרוג אותי”, נכתב במכתב.

“אחרי שאכנס למרכז מעצר או לכלא, אף אחד אפילו לא ידע כיצד המיתו אותי, בחושך. בעוד שאנשים מבחוץ אינם יודעים, איך יכול להיות שאנחנו בתוך המערכת לא נדע?”

“איך אנחנו חיים? האם רק המנהיגים הבכירים הם בני אדם, ואנחנו איננו בני אדם? ההישגים נזקפים כולם לזכותם בזמן שהטעויות נזקפות כולן לחובתנו”, נכתב במכתב.

“עכשיו אני מבין מדוע וואנג לי-ג’ון נמלט לקונסוליה האמריקנית“, הצהיר פקיד הממשל. “מדוע הוא מסר ראיות לגורם זר? מדוע הוא הטביע את הספינה? זה היה מתוך חוסר אונים: זה בסדר לאבד משרה, אבל הוא לא רצה למות”.

במכתב ההתנצלות דחק הפקיד בפקידי המשטרה לעשות מאמצים ולשלוח לקרובי משפחותיהם השוהים בחו”ל ראיות לרדיפה המתנהלת נגד הפאלון גונג. “זה לא שאנחנו רוצים שעירים לעזאזל, אבל ככל שיותר פקידים רשמיים יהיו מעורבים בכך, כך יהיה בטוח יותר לכולם. אם התקרית התפתחה לממדים גדולים, והמפלגה הקומוניסטית אינה מסוגלת לפתור אותה באמצעים פוליטיים… הם לא ימהרו להעניש רבים באופן חמור”, צוין במכתב.

המכתב גם מציין שסוגית קצירת איבריהם של מתרגלי הפאלון גונג בעודם בחיים עוררה תשומת לב רבה יותר ברחבי העולם, וגם זה מדאיג את מנהיגי המפלגה.

“יתכן שאחרים אינם מאמינים לזה, אבל אנחנו כן. אנחנו, מתוך המערכת, יודעים עד כמה אכזרית וחסרת רחמים המפלגה הקומוניסטית. היא מסוגלת לעשות כל דבר”, נכתב במכתב.

המכתב מדגיש את חשיבותן של ההאשמות בדבר קצירת האיברים ממתרגלים חיים, באומרו, “אם קצירת האיברים ממתרגלי פאלון גונג תיחשף ברבים, זה יהיה סופה של המפלגה הקומוניסטית הסינית”.

שתפו את הכתבה:

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
עלייתו של הצ׳יגונג ששינה את סין

דינה גורדון

שלוש שנים לאחר סיום מהפכת התרבות בסין, החלה להתפתח מהפכה נוספת שאיש לא צפה. ב-11 במארס 1979 פורסם ביומון הסיני "סיצ'ואן דיילי" מאמר...

רופאים סינים בכירים מודים בקצירת איברים ממתרגלי פאלון גונג

ג'ניפר זנג

סבב חדש של שיחות טלפון מצמררות מגלה שקצירת איברים ממתרגלי פאלון גונג...

התוכנית של המפלגה הקומוניסטית: סדר עולמי חדש בתקשורת

איל לוינטר

בעוד התקשורת בארץ עסוקה בעניין הרכבת הממשלה החדשה והתקשורת הבין-לאומית מכרכרת סביב...

דברי הנשיא טראמפ על נקיטת פעולות נגד סין

צוות אפוק

הנשיא: תודה רבה. אחר הצהריים טובים. תודה. אני כאן היום כדי לדבר על מערכת היחסים שלנו עם סין ועל כמה צעדים...

מבט מבפנים על השתלטות סין על הוליווד

יאן יקיאלק

הוליווד היא מפעל החלומות של אמריקה ושל העולם כולו. היא מעצבת את הדמיון שלנו, יוצרת קרקע משותפת לדיון על העבר...

“הדרך היחידה להשיג הסכם סחר שניתן לאכוף מול סין היא לדחוק את המשטר הזה החוצה. המשטר הזה הוא האויב”

יאן יקיאלק

"מה היה...

תחקיר: כיצד המידע הגנטי שלנו עובר לממשלת סין

איל לוינטר

בבניין שהיה פעם מפעל נעליים שוכנת היום בעיר שֶן-גֶ'ן (Shenzhen) חברת מיפוי הגנום הגדולה בסין ואולי בעולם כולו....

מזכיר המדינה פומפאו: “רדיפת הפאלון גונג חייבת להסתיים”

צוות אפוק

מאז הקמת האפוק טיימס הקפדנו לחשוף בצורה עקבית את הרדיפה האכזרית...

שתפו: